Biznes

Czy kolor power banku jest ważny?

Power banki z nadrukiem są często wręczane klientom podczas zakupów bądź interesantom na targach. Sprawdzają się świetnie jako gadżet reklamowy, który oddziałuje na potencjalnych odbiorów w sposób nienachalny i subtelny. Przedsiębiorcy wybierają je coraz chętniej. Czy powinni zwracać uwagę na kolor power banków z nadrukiem?

Barwa ma znaczenie

Kolor w reklamie ma ogromne znaczenie. Każdej barwie przypisuje się określone “właściwości”. Zieleń kojarzy się klientom z ekologią, zdrowiem i naturalnością, niebieski zapewnia o solidności, czerwień symbolizuje energię, siłę i szybkość, a czerń – luksus, prestiż i autorytet. Neutralne dla odbiorcy reklamy kolory nie istnieją. Z tego powodu ważne jest dobieranie barwy power banku z nadrukiem do wartości wyznawanych przez przedsiębiorstwo.

Power bank z nadrukiem i o odpowiedniej barwie będzie oddziaływał na odbiorców znacznie lepiej niż gdy będzie w barwie pozostającej w sprzeczności z wartościami firmy. Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie power banku z logiem Milka, który będzie miał inny kolor niż fiolet. Barwa stanowi bowiem ważny element identyfikacji wizualnej każdego przedsiębiorstwa.

Odpowiedni materiał

Kolor, w jakim będzie produkowany power bank z nadrukiem, jest ważny, jednak równie istotny jest materiał, z jakiego wytwarzanego będzie urządzenie. Najpopularniejsze są urządzenia z obudową plastikową i metalową, jednak zamiast nich można wybrać banki mocy wykonane z papieru, pluszu bądź drewna. W zależności od charakteru firmy można dobrać sprzęt z materiału, który najlepiej będzie odpowiadał wyznawanym przez nią wartością.

Firmy sprzedające zdrową żywność bądź ekologiczne, naturalne kosmetyki mogą wybrać zielony power bank z nadrukiem, wykonany z papieru bądź drewna. Natomiast przedsiębiorstwa, które proponują swoim klientom luksusowe zegarki czy elegancką odzież skórzaną mogą sięgnąć po power banki wykonane z czarnego metalu. Dzięki takim prostym zabiegom reklama trafi do odpowiedniej grupy docelowej i przekona ją do zapoznania się z ofertą firmy, której logo znajdzie się na urządzeniu.

Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – power bank z nadrukiem i inne gadżety z nadrukiem

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/