Ciekawe

Cechy charakterystyczne butów narciarskich damskich

 

Pod względem anatomicznym kobieca stopa znacząco różni się od tej męskiej. Z tego względu zupełnie inne buty narciarskie będą do niej pasować. Producenci dzielą już zresztą obuwie sportowe do jazdy na nartach na buty narciarskie męskie oraz buty narciarskie damskie. A czym konkretnym charakteryzują się te drugie jego modele?

Specjalistyczna konstrukcja

But damski musi pasować do kobiecej stopy i z tego względu na ogół cechuje się wyraźnie niższą cholewką oraz nieco mocniej zwężoną skorupą z przodu buta. Bywa i tak, że można się w nim spotkać z innym ustawieniem zapiętek. Na ogół lokalizowane są one nieco wyżej niżeli ma to miejsce w butach męskich.

Wyraźną różnicę widać także w sposobie wykonania, albowiem but narciarski damski na ogół będzie znacznie bardziej miękki niżeli ten męski. A dlaczego? Ano dlatego, że po prostu nie musi być on sztywny i twardy, bo nie musi znosić aż takich obciążeń, jak to ma miejsce w przypadku butów używanych przez mężczyzn.

Różne rozmiary do wyboru

Oczywiście kobiety mogą mieć różne rozmiary stóp, jednakże w większości przypadków te rozmiary są mniejsze niżeli męskie. Damskie stopy są nie tylko krótsze, ale też i wyraźnie węższe, dlatego naturalną tego konsekwencją jest tworzenie węższych butów narciarskich damskich.

Nie zmienia to faktu, że lepsi i więksi producenci ubrań sportowych zazwyczaj wprowadzają też do swoich ofert pewne mniej standardowe rozmiary, które sprawdzą się u kobiet mających np. nietypowo długie bądź właśnie szerokie stopy. Takie modele mogą być jednak odrobinę droższe od tych “standardowych”. Istnieje także opcja wykonania ich na zamówienie, ale zwykle nie jest to jednak wcale aż tak bardzo konieczne.

Ciekawe wzory i kolory

To, co najbardziej wyróżnia buty narciarskie damskie na tle wszystkich butów sportowych to jednak jego design. Producenci wiedzą, co mają zrobić, by zapewnić produktom wysoki poziom atrakcyjności i doprowadzić tym samym do tego, by ludzie chcieli je kupować. Mężczyznom proponują więc obuwie proste, zwykle jednokolorowe i występujące głównie w klasycznych kolorach. W przypadku produkcji butów narciarskich damskich zwykle pozwalają sobie na znacznie większe szaleństwa.

Buty narciarskie damskie mogą być proste i np. czarne, ale równie dobrze mogą przeplatać w sobie różne odcienie różu i jeszcze do tego być dekorowane wzorkami małych gwiazdek czy kropek bądź delikatnych paseczków. Naprawdę jest w czym wybierać! Dzięki temu nawet na stoku kobiety mogą zapewnić sobie świetny oryginalny wygląd.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty narciarskie damskie.

zobacz wiecje zobacz https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/