Motoryzacja

Brak OC – co Ci grozi?

O ile zakup ubezpieczenia Autocasco jest dobrowolne, o tyle obowiązek zakupu ubezpieczenia OC jest nałożony na każdego kierowcę. Wydaje Ci się, że mała zwłoka z przedłużeniem polisy jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty? Lepiej zastanów się dwa razy! Za swoje niefrasobliwe podejście możesz zapłacić dotkliwą karę. Jakie następstwa pociąga za sobą niewykupienie polisy OC? Sprawdź!

Kara finansowa

Niedostosowanie się do przepisów polskiego prawa poprzez niewykupienie polisy OC jest równoznaczne ze ściągnięciem na siebie ogromnych kar finansowych. W przyszłym roku wejdą  w życie nowe przepisy, na mocy których kary będą jeszcze większe niż dotychczas. Właściciele samochodów ciężarowych, ciągników i autobusów muszą przygotować się na podwyżkę o 1050 zł (w przypadku zwłoki z kupnem polisy powyżej 14 dni), natomiast posiadacze aut osobowych – o 700 zł. Najwyższe kary, jakie mogą zapłacić zapominalscy kierowcy, wynosić będą 5200 zł dla właścicieli „osobówek” oraz  aż 7800 zł dla kierowców samochodów ciężarowych.

Stłuczka

Niełatwa sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy kierowca nieubezpieczonego pojazdu doprowadzi do stłuczki na drodze. W takim przypadku koszty naprawy wozu pokrzywdzonego pokrywa Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Niestety, sprawca wypadku będzie zobowiązany do zwrotu  UFG całej sumę wypłaconej poszkodowanemu rekompensaty.

OC? Nie przepłacaj!

Kupno OC wcale nie musi być ogromnym obciążeniem dla budżetu. Na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ znajdziesz porównywarkę, dzięki której szybko znajdziesz najtańszą ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Obawiasz się, że możesz zapomnieć o uregulowaniu drugiej raty za polisę lub o jej przedłużeniu? Wybierz wariant z opcją SMS-owego przypomnienia o zapłacie!

Zobacz: Mandat za brak przeglądu

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/