Ciekawe

Bezpieczny transport roślin i zwierząt

Przeprowadzka często poprzedzona jest długim planowaniem, szukaniem nowego mieszkania, zmianą pracy. Podczas planowania pomijany jest ważny aspekt związany z transportem zwierząt i roślin. Trzeba mieć świadomość, że zwierzęta bardzo przeżywają zmianę miejsca zamieszkania oraz jest to dla nich duży stres. Dlatego warto zawczasu zaplanować również bezpieczny transport zwierząt i roślin.

Transport zwierząt

Jako, że zwierzęta źle znoszą wszelkie zmiany oraz na pewno nie będziemy mieli dla nich czasu podczas pakowania się warto zorganizować dla nich czasowe schronienie. Można je oddać do hotelu dla zwierząt lub zostawić u przyjaciół, rodziny lub znajomych. Zwierzęta będą mogły liczyć na opiekę a my będziemy mieli czas na spokojną przeprowadzkę. Do samego transportu zwierząt należy przygotować specjalne klatki i pojemniki. Muszą one być dobrze zamykane oraz dawać komfort podroży naszym pupilom. Trzeba pamiętać podczas transportu, aby robić przerwy szczególnie podczas długich tras lub podczas jazdy w upały. Dodatkowo zwierzęta muszą być karmione i mieć dostęp do wody.

Transport roślin

Rośliny są mniej kłopotliwe w trakcie przeprowadzki niż zwierzęta, co nie znaczy jednak, że nie należy im się szczególna uwaga. Kluczem jest właściwe i bezpieczne zapakowanie roślin na czas transportu, tak, aby nie zostały połamane lub nie uschły. Najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie roślin w kartonowe opakowania. Do ziemi warto wbić specjalny dozowniki z wodą, jeśli wiemy, że przez kilka dni rośliny nie będą podlewane.

Jeśli szukasz ekipy do przeprowadzki odwiedź:

Fortis Przeprowadzki

ul. Księdza Stanisława Staszica 4/28

91-746 Łódź

tel. 514 555 800

email: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ zobacz