Biznes

Auta powypadkowe – co z nimi zrobić?

Posiadanie powypadkowego samochodu jest problematyczne dla jego właściciela. W przypadku kiedy naprawa przewyższa wartość samochodu staje się on prawdziwym utrapieniem. Rozwiązaniem może okazać się sprzedaż samochodu do skupu samochodów powypadkowych. Jak wygląda procedura skupu samochodu?

Krok po kroku

Przede wszystkim po przetransportowaniu samochodu właściciel dostaje zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do stacji demontażu pojazdów. Kolejnym krokiem jest anulowanie dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych oraz karty pojazdu. Wraz z otrzymanymi dokumentami właściciel samochodu musi udać się do wydziału drogowego danego miasta. To samo musi zrobić właściciel czy przedstawiciel skupu.

Czy właściciel może próbować naprawiać samochód powypadkowy?

Tak, jednak wielokrotnie okazuje się, że koszty ubezpieczenia nie pokrywają całkowicie kosztów naprawy. W takich sytuacjach wielu właścicieli decyduje się na naprawę „po kosztach”, która jednak może okazać się niedostateczna. Taka niedostateczna naprawa dodatkowo może wpływać na bezpieczeństwo jazdy i pasażerów. Nie wiesz gdzie oddać swój powypadkowy samochód? Sprawdź ofertę firmy Oltomax – skup aut powypadkowych Bytom.

hotels.pl travel.com.pl https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/