Dom i Wnętrze

Artes liberales, czyli sztuki wyzwolone we wnętrzu

W starożytności i średniowieczu siedem sztuk wyzwolonych tworzyło podstawę dla bycia wykształconym człowiekiem. Sztuka pojęta jako działalność artystyczna z kolejnymi wiekami wyzwalała się coraz bardziej. Wykraczała poza obowiązujące ramy. Stawała się wolna, swobodna, nieograniczona. W tej swobodzie dotarliśmy aż do XXI wieku, który oznacza totalne uwolnienie się sztuki spoza wszelkich ram, także tych kulturowych i językowych. Wydaje się, że romantyczny postulat twórcy absolutnego w dzisiejszych czasach ma swoją wybitną realizację. Sztuka jest wszędzie, także w naszych wnętrzach (nie tylko duchowych). Możemy z nią obcować na co dzień.

Nietuzinkowe meble designerskie w awangardowym wnętrzu

Czy obecnie można wyznaczyć konkretne terytorium dla sztuki i jej uprawiania oraz eksponowania? Nie, wydaje się, że cały świat (udostępniony poprzez internet) stał się strefą sztuki. Trafia ona również do naszej codzienności, do pomieszczeń, w których spełnia się życie. Meble designerskie to przykład takiego sprowadzenia sztuki do tego, co przytulne, oswojone, codzienne, poręczne. To artystyczne rzeczy, które okazują się niezbędne do życia, jak regały, krzesła, komody, stoły. Jednocześnie przedmioty te dekorują codzienność w nietuzinkowy sposób, gdy pochodzą z tak interesującego źródła jak to: artvesta.pl.

Sztuka uwolniona i przyswojona we wnętrzu

Z każdym rokiem sztuka oficjalna coraz lepiej zostaje przyswojona w aranżacjach wnętrzarskich, które właśnie na niej budują swoje piękno. Artyzm pojawia się już nie tylko w reprezentacyjnym salonie, ale też w stylowej kuchni czy w przedpokoju, w którym stoi designerska komoda. Uwolniona sztuka dekoruje wnętrza w nietypowy sposób. Łączy bowiem piękno z refleksją, która stanowi przecież podstawę dla awangardowych projektów artystycznych.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/