Ciekawe

Alkomat dowodowy gwarancją rzetelnego wyniku pomiaru na zawartość alkoholu

Potrzeba zbadania zawartości alkoholu w organizmie może przytrafić się każdemu. Dlatego coraz popularniejsze są alkomaty osobiste, które nabywa wielu kierowców. Można w ten sposób sprawdzić zawartość alkoholu bez kontaktu z policją. Alkomaty kupuje też wiele firm, szczególnie takich, które zatrudniają kierowców. Właściciele takich firm chcą mieć pewność, że ich pracownicy nie przystępują do pracy po spożyciu alkoholu.

Wybór alkomatów na rynku jest już więc z racji popytu bardzo duży. Dobry sklep internetowy z alkomatami ma na stanie bardzo duży wybór rodzajów, od prostych po bardzo zaawansowane modele, w tym alkomaty z drukarką. Dla klientów firmowych, którzy potrzebują zaawansowanego sprzętu, konieczne są modele o wysokiej jakości i dokładności. Aby wynik był nie tyle wiarygodny, konieczny jest tzw. alkomat dowodowy, czyli posiadający homologację, która potwierdza, że dane urządzanie, a konkretnie jego wynik, jest rzetelny.

Alkohit x100 i inne alkomaty dowodowe

Prosty alkomat, jakim przeciętny kierowca może sobie zmierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pokaże w miarę wiarygodny wynik, ale nie na tyle dokładny, aby był on w razie potrzeby dowodem w świetle prawa. Dopiero alkomat dowodowy, a konkretnie wynik z niego, może być uznany za wiarygodny, na przykład przez policję. Dlatego w przypadku firm tylko alkomaty dowodowe są polecane jako wyposażenie mające na celu kontrolę trzeźwości pracowników. Na rynku takich alkomatów jest sporo. Wśród nich są bardzo zaawansowane alkomaty wskazujące dokładne wyniki, a zawdzięczają to zastosowaniu zaawansowanych metod mierzenia liczby promili alkoholu. Najbardziej zaawansowane technicznie modele alkomatów, jak np. Alkohit x100, zawierają sensory elektrochemiczne, które gwarantują, że wynik będzie identyczny z tym, jaki wskazałby alkomat policyjny.

Profesjonalny alkomat z drukarką na potrzeby firm

Alkomaty dla firm to wysoce zaawansowane urządzenia, oparte na procesorach, które nie tylko dają wiarygodny i zgodny ze stanem faktycznym wynik, ale też oferują wiele funkcjonalności. Dane z pomiarów zawartości alkoholu we krwi można zapisywać w pamięci urządzenia, a w razie potrzeby zsynchronizować z komputerem. Można też kupić alkomat z drukarką, aby wyniki wskazywane przez urządzenie można było drukować. Alkomaty takie jak choćby Alkohit x100 mają bowiem w komplecie miniaturową drukarkę. Całość jest zapakowana w poręczne etui, które sprawdza się w czasie jazdy.

https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/ zobacz wiecje zobacz