Ciekawe

 Aktualizacje systemu –  pomagają, czy szkodzą?

Naprawa laptopów niestety często bywa konieczna. Oczywiście rodzaj awarii i czas w jakim działa ten sprzęt w dużej mierze zależy od jakości. Często mówi się, że aby przedłużyć działanie naszego sprzętu należy aktualizować system, ale czy to prawda, a może to kolejny fake news?

 

Aktualizacja systemu –  zaufają faktom, a nie opiniom

Chyba nikt nie lubi, gdy na jego laptopie pojawia się komunikat o aktualizacjach. Nie tylko są długie, jeszcze przerywają pracę. Określane są niezbyt pozytywnym mianem irytujących. Ale według programistów i informatyków są one niezbędne. Aktualizacje to po prostu poprawki, których zadaniem jest naprawa systemu, czy jego unowocześnienie, a także przyspieszenie pracy programów. Warto także zauważyć , że ich rolą jest także zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed wirusami, a nawet atakami hakerów. Zatem jeżeli mamy wątpliwości, czy nasz system działa poprawnie oraz czy system został zaktualizowany warto odwiedzić serwis komputerowy. Zatem skąd informacja, jakoby aktualizacje były szkodliwe?

 

Otóż musimy się cofnąć do 2014 roku i aktualizacji Windows 7, o numerze KB3004394. Spowodowała ona dużą awarię systemu. Wtedy też wiele osób nawoływało do wyłączenia automatycznych aktualizacji. Jednak problem z Windows 7 został naprawiony, ale dopiero po 3 dniach. Niestety do tego czasu rozniósł się już fake news na temat szkodliwości aktualizacji. Zatem blogerzy, czy też inni użytkownicy doradzali, jak wyłączyć aktualizację. Niestety wiele osób podchwyciło te niezbyt sprawdzone informacje i przestało aktualizować system, czego konsekwencją była konieczność naprawy laptopów.

 

Aktualizacje systemu –  potrzebne i niezbędne

Wiele osób narzeka na powolną pracę programów i wyskakujące błędy. Sądząc, że to awaria udaje się do serwisu komputerowego. Na miejscu okazuje się, że naprawa nie jest konieczna, gdyż nie wykonano aktualizacji- oto cały sekret. Aktualizacje mogą być domyślne, można je również wyłączyć i samemu decydować, jakie wybierać. Lepszą opcją wydają się aktualizacje automatyczne, czyli zalecane, gdyż w tym drugim przypadku aktualizacje bardzo często się przekłada, a to nie jest nic dobrego dla komputera. Jednak jeżeli jest się zwolennikiem, aby samemu decydować o aktualizacjach, najlepiej nie rezygnować z automatycznych, ale zdecydować się na aktualizacje, gdzie samemu można wybrać czas. Można także zdecydować się na otrzymywanie powiadomień. W razie jakichkolwiek pytań, warto udać się do serwisu laptopów, gdzie wykonywana jest nie tylko naprawa komputerów, ale również aktualizację i optymalizację środowiska Windows bądź innego systemu.

 

Aktualizacja systemu –  bezpieczeństwo Twojego komputera

Aktualizacja systemu ma szereg zalet. Przede wszystkim przyspiesza działanie programów. Warto także zwrócić uwagę na nowe opcje, które się otrzymuje.,co niewątpliwie usprawnia działanie. Błędy są usunięte, bądź naprawione. Zatem poprawia się również szybkość działania. Zatem zyskuje się nie tylko dodatkowe możliwości, ale również zmianę interface i jego obsługi. Jednak najważniejszą opcją jest bezpieczeństwo. Aktualizacje systemu w głównej mierze służą bezpieczeństwu . Źle zabezpieczony laptop może stać się ofiarą ataku hakerskiego, czy też zainstalowania szkodliwego oprogramowania, a samodzielne usunięcie tego typu awarii jest czasem wręcz niemożliwe. W takim przypadku konieczny jest serwis komputerowy. Naprawa komputerów PC, czy też naprawa laptopów niestety w wielu przypadkach jest wskazana. A w myśl zasady, że lepiej zapobiegać ,niż leczyć, to aktualizacje systemu są podstawą.

 

Zatem nie można zniechęcać się tym, że niejednokrotnie aktualizacje długo trwają i przeszkadzają w normalnym użytkowaniu sprzętu. Nie należy też wyłączać automatycznych aktualizacji, gdyż można doprowadzić do tego, że komputer, czy laptop nie będzie chroniony i bardzo szybko może stać się ofiarą cyberataku. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, gdy aktualizacja się włączy, to pod żadnym pozorem nie należy jej przerywać, czy też zatrzymywać, gdyż można narobić dużych szkód i uszkodzić system, a wtedy traci się podwójnie, gdyż przywracanie systemu początkowego też do krótkich operacji nie należy i trzeba zwrócić się do serwisu laptopów.

 

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ zobacz zobacz wiecje