Ciekawe

Wybuduj sobie dom drewniany – przekonaj się o jego zaletach!

Budowa domu to olbrzymia inwestycja, która obecnie związana jest z zaciąganiem potężnego kredytu. Polacy mimo tego decydują się na ten krok, ponieważ własny dom kojarzony jest przede wszystkim z większa prywatnością, możliwością korzystania z ogrodu, znacznie większym metrażem.
Jeszcze 20-30 lat temu domy budowano latami – nasi rodzice i dziadkowie wznosili domy siła własnych rąk, co przekładało się na rozwleczenie inwestycji w latach. Problemem było również finansowanie – najczęściej było ono doraźne. Obecnie możliwe jest zaciągnięcie kredytu, okazuje się jednak, że jego spłacenie do dwukrotność pierwotnie zaciągniętej sumy. Na szczęście jest alternatywa!

Całoroczne domy drewniane – co warto o nich wiedzieć?

Obecnie w Polsce coraz popularniejsze stają się domki w stylu skandynawskim, wykonane w większości z drewna. Domy drewniane całoroczne to ciekawa alternatywa, szczególnie dla osób otwartych na nowe technologie oraz zainteresowanych oszczędnościami. W przypadku budowy domu tego typu z pewnością ułatwieniem jest fakt, że dom możemy budować o dowolnej porze roku – również zimą. Wszystko za sprawą konstrukcji szkieletowej, w której kluczową role grają solidne, drewniane belki. W przeciwieństwie do klasycznych domów murowanych w tym przypadku murowane są jedynie fundamenty.
Zastosowanie belek drewnianych umożliwia zmiany w konstrukcji domu w kolejnych latach – to spore ułatwienie!
Również czas budowy domu drewnianego zasługuje na specjalną uwagę – dom w stanie surowym oddaje się już… po 2 miesiącach! W przypadku chęci odebrania domu „pod klucz” budowniczym zajmuje to 4 miesiące. Ten czas jest niesamowicie krótki, stąd również wielkie zainteresowanie budowlami tego typu.
Budowa domu drewnianego to bez wątpienia także odciążenie dla portfela. Szacuje się, że dom taki kosztuje o 30-40% mniej niż w przypadku murowanego domu.

Pompy odwodnieniowe https://forum.infor.pl/user/132346-sandrad/ https://orally.info ortodoncja katowice opakowania ozdobne