Zdrowie i Uroda

Vaser Lipo HD – co to jest i jak działa?

Pięknie wyrzeźbione i proporcjonalnie ukształtowane ciało nigdy nie wychodzi z mody. Niestety, uwarunkowania genetyczne sprawiają, że wiele osób – mimo zdrowej diety oraz regularnych ćwiczeń – nie może osiągnąć takich efektów. Z pomocą przychodzi im Vaser Lipo HD – zabieg modelujący sylwetkę poprzez usuwanie za pomocą ultradźwięków nagromadzonej wokół mięśni tkanki tłuszczowej. Pozwala on odpowiednio zaznaczyć zagłębienia oraz uwypuklić mięśnie. Korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Za twórcę techniki Vaser High Definiton Liposculpture – zwanej w skrócie Vaser Lipo HD – uchodzi kolumbijski chirurg Alfredo Hoyos, absolwent El Rosario University w Bogocie. Wraz ze swoimi asystentami opracował on innowacyjną metodę modelowania sylwetki za pomocą ultradźwięków przy jednoczesnym odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej otaczającej mięśnie. – Zastosowanie ultradźwięków w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej stało się prawdziwą rewolucją w medycynie estetycznej. Dziś możemy skorzystać z liposukcji ultradźwiękowej trzeciej generacji – liposukcji high-definition, która jest połączeniem liposukcji z zabiegiem lipomioplastyki i pozwala na wymodelowanie tkanki tłuszczowej w taki sposób, aby odpowiednio zaznaczyć zagłębienia oraz uwypuklić mięśnie – powiedział w wywiadzie dla portalu female.pl dr Wojciech Rybak z kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Ars Estetica.

Na czym polega Vaser Lipo HD?

Zabieg Vaser Lipo HD przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od obszaru, który jest mu poddawany oraz jego rozległości. W trakcie zabiegu lekarz wprowadza końcówkę aparatu Vaser Lipo HD do tkanki podskórnej, a ten emitując impulsywne ultradźwięki powoduje odłączenie tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Następnie, dzięki użyciu płynów nasiękowych, tkanka tłuszczowa zmienia się w emulsję, którą lekarz usuwa za pomocą masażu lub kaniuli. Podczas jednego zabiegu z organizmu odprowadza się około 4-5 litrów tłuszczu. Jak to działa dokładnie opisane jest w tym artykule: www.tourmedica.pl/blog/jak-dziala-vaser-lipo-hd/
Po operacji pacjent powinien przynajmniej przez 24 godziny przebywać w szpitalu na obserwacji. Aby przyspieszyć powrót do pełni zdrowia, zalecane jest przeprowadzenie serii masaży limfatycznych, które rozpoczyna się 3-4 doby po zabiegu. Przez około miesiąc pacjent powinien również nosić specjalne ubranie uciskowe z wewnętrzną warstwą gąbki. Sprawia ono, że skóra po zabiegu szybko dostosowuje się do nowego kształtu ciała.
Vaser Lipo HD można stosować do poprawiania wyglądu różnych partii ciała. U kobiet najczęściej jest to linia talii, pośladki, brzuch z bruzdą pachwinową oraz nad pępkiem, a także piersi. Z kolei mężczyźni pozbywają się nadmiernego otłuszczenia z brzucha, ramion, pleców, bioder, pach, a nawet szyi. Usunięty z jednej części ciała tłuszcz może zostać także przeszczepiony do innej. Z opcji tej częściej korzystają kobiety, którym za pomocą ich własnej tkanki tłuszczonej powiększa się piersi lub pośladki. Zdarza się jednak, że mężczyźni proszą o przeszczepienie tkanki do mięśni klatki piersiowej w celu ich wyrzeźbienia.

Zabieg Vaser Lipo HD przeprowadza się u osób ogólnie zdrowych, po przeprowadzeniu szeregu podstawowych badań. Przeciwwskazaniem do jego wykonywania jest duża utrata masy ciała w ostatnim czasie, związany z tym nadmiar skóry oraz liczne, rozległe rozstępy. Do zalet zabiegu zalicza się krótszy niż w przypadku klasycznej liposukcji okres rekonwalescencji, wynoszący około jednego miesiąca (dla porównania – w przypadku liposukcji jest to około pół roku), a także mniejsze dolegliwości bólowe oraz niższe ryzyko skutków ubocznych, takich jak obrzęki czy krwiaki.
Ceny zabiegu Vaser Lipo HD – w zależności od miasta i kliniki – wynoszą od około 6 tys. zł za jeden wybrany obszar (np. pośladki) przez 13-15 tys. zł za zabieg łączony (np. pośladki i brzuch) aż do 20 tys. zł za usunięcie tkanki tłuszczowej z dwóch wybranych miejsc i jej przeszczepienie do piersi.