Dom i Wnętrze

Technorattan, drewno, aluminium – jakie meble ogrodowe wybrać?

Wybór mebli ogrodowych nie jest łatwy – w ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się wielu producentów, którzy oferują wysokiej jakości towary. Jakie okażą się dla nas najlepsze? Z pewnością pierwszym krokiem powinno być dla nas porównanie tworzyw, z jakich wykonane są kolejne modele mebli. Co warto o nich wiedzieć?

Drewno – cenione od lat!

Drewno bez wątpienia było do niedawna jednym z ulubionych tworzyw, z których wykonywano meble ogrodowe. Cenione było przede wszystkim za dużą trwałość, ciekawy wygląd. Cena nie była niska, jednak drewno było inwestycją na wiele lat. Współcześnie drewno odchodzi do lamusa – wszystko za sprawą znacznie atrakcyjniejszych produktów. Wadą drewna była przede wszystkim jego waga – krzesła czy stoły drewniane ciężko było przenosić, zmieniać ich położenie.

Technorattan – nowoczesny i lekki

Meble technorattanowe są najlepszym przykładem nowoczesnych mebli ogrodowych. Technorattan jest tworzywem niezwykle lekkim i jednocześnie odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury, ścieranie i wiele innych. Tworzywo technorattanowe jest spójne, przez co do wnętrza mebla nie wnika wilgoć, brud, a utrzymanie technorattanu w czystości jest niezwykle proste. Meble technorattanowe dostępne są w licznych kolekcjach, w których skład wchodzą stoły, stoliki, krzesła, fotele, leżanki, sofy, podnóżki, osłoni na donice ogrodowe czy niewielkie skrzynki ogrodowe. Kupujący mogą wybierać interesujące ich elementy i samodzielnie tworzyć własne zestawy. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej palecie barw.

Aluminium – prostota i styl!

Ostatnim ciekawym tworzywem jest aluminium – jest lekkie, posiada prostą linię. Meble tego typu sprawdzają się tam, gdzie ceniona jest przede wszystkim wysoka odporność na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Aluminium jest doskonale zabezpieczone przed pojawianiem się rdzy.