Ciekawe

Skrzynie wielkogabarytowe Palox praktyczne w transporcie

Logistyka to branża, która musi sprostać często dość dużym wymaganiom klientów. Współczesne realia są takie, że w wielu branżach liczy się szybkość, z jaką towar dociera do odbiorcy. Często są to bardzo duże odległości, nierzadko wynoszące tysiące kilometrów, gdy towar przemierza z jednego kontynentu na drugi. Tak wielka odległość powoduje, że aby towar przewieźć szybko, należy mu zapewnić odpowiednie warunki, aby dotarł w stanie nienaruszonym. Szczególnie dotyczy to produktów żywnościowych.

Jednakże producenci dóbr, firmy transportowe oraz odbiorcy towarów mogą liczyć na to, że dany towar szybko przebędzie drogę z miejsca nadania do miejsca docelowego, a po drodze nie ulegnie zniszczeniu. Do dyspozycji użytkowników jest wiele praktycznych rozwiązań, dzięki którym bezpieczeństwo towaru jest zapewnione. W wielu branżach szczególnie w branży spożywczej i rolnej, w powszechnym użytku są skrzyniopalety, zwane też skrzyniami wielkogabarytowymi Palox. Są one używane do transportu rzeczy, które mogą być przewożone luzem i nie wymagają specyficznych warunków.

Wielkogabarytowe skrzynie z plastiku dla wielu branż

Skrzynie tego typu są szczególnie powszechne w transporcie produktów rolnych. Spotyka się je nawet w dużych sklepach. Do marketów docierają w nich często owoce i warzywa. To, że mogą one być używane nawet w handlu detalicznym dodatkowo wpływa na ich funkcjonalność. Odpada bowiem potrzeba przekładania towaru i w krótszym czasie może on dotrzeć do odbiorcy końcowego.

Atutem, jakim cechują się skrzynie Palox jest też to, że są dostosowane do przewożenia wózkami widłowymi i paletowymi. Ich wymiary są ujednolicone, aby idealnie pasowały do pak samochodów oraz wnętrz kontenerów.

Skrzynie wielkogabarytowe i ich typy

Skrzynie Palox są bardzo uniwersalne, ale i tak wśród nich można spotkać kilka zasadniczych rodzajów. Występują one w różnych wielkościach, zarówno jeśli chodzi o wymiary dna, jak i wysokość. W zależności od potrzeb można wybrać skrzynie wielkogabarytowe z pełnymi lub perforowanymi ścianami. Aby oznaczyć towar niezbędnymi danymi, na ścianach skrzyń Palox można umieścić etykiety z dresem odbiorcy, nadawcy i wszelkimi niezbędnymi informacjami.

Jednym z najważniejszych atutów, jakim cechują się skrzynie z plastiku jest właśnie materiał, z jakiego są wykonane. Tworzywo sztucznie, potocznie zwane plastikiem, jest lekkie, a przy tym wytrzymałe. Jest też odporne na warunki atmosferyczne. Nie nasiąka wodą i jest dość trwałe. W razie zabrudzenia skrzynie Palox można bez obaw myć i nie wpłynie to na ich trwałość ani funkcjonalność.