Ciekawe

Polskie kasy fiskalne od Posnet. Jak się pracuje z tymi urządzeniami?

Krajowy rynek technologii sprzedaży od ponad 20 lat oferuje przedsiębiorcom rozwiązania, które zdecydowanie usprawniają rejestrowanie obrotu. Natomiast jednym z najbardziej uznanych producentów w polskiej branży fiskalnej jest Posnet. Urządzenia tej marki zawsze cieszyły się zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy prowadzą małe, średnie i duże firmy.

 

Popularne urządzenia polskiego producenta

Jaka powinna być kasa fiskalna dla firmy? Wiele zależy od tego, jakiego rozwiązania technologicznego potrzebuje konkretne przedsiębiorstwo. W jednej działalności gospodarczej sprawdzi się przecież mniejsze i prostsze w obsłudze urządzenie rejestrujące, podczas gdy druga firma będzie wymagała zainstalowania bardziej zaawansowanego i tym samym rozbudowanego modelu. Na szczęście w ofercie polskich producentów rozwiązań dla handlu i usług znajdują się różnego typu kasy fiskalne. A najlepiej obrazują to urządzenia tworzone przez Posnet.

Wśród popularnych modeli tej marki wymienić można zarówno mniejsze (Mobile HS EJ, Mobile EU, Ergo), jak i większe kasy rejestrujące (Revo, Neo XL). Co więcej, technologie te wyróżniają się nie tylko obecnością wysokiej klasy podzespołów, ale też solidnym wykonaniem. W rezultacie, opinia na temat kas fiskalnych Posnet jest zazwyczaj taka, że są to niezawodne urządzenia, z obsługą których radzą sobie nawet początkujący użytkownicy.

 

Innowacyjne rozwiązania w kasach Posnet

W kasach tworzonych przez Posnet stosowane są wszelkiego typu standardowe rozwiązania technologiczne, które ułatwiają prowadzenie ewidencji. Mowa tutaj w szczególności o modułach elektronicznej kopii paragonów, wydajnych mechanizmach termicznych czy klawiaturach z przyciskami funkcyjnymi. Jednakże, urządzenia fiskalne Posnet często oferują podatnikom także innowacyjne rozwiązania technologiczne, niespotykane w modelach innych producentów. A dotyczy to przede wszystkim 2 modeli tej marki – Ergo oraz Revo.

Pierwsza ze wspomnianych kas fiskalnych Posnet cechuje się zwłaszcza tym, że umożliwia przedsiębiorcy elastyczne dostosowanie swojej funkcjonalności do potrzeb firmy. Ergo można zamówić z wybraną pojemnością bazy towarowej: 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Innowacją jest natomiast to, że w tej kasie da się zmodyfikować wspomniany parametr – nawet po wielu latach użytkowania. Z kolei model Revo wyróżnia się tym, iż jako pierwszy w historii zaoferował kompleksową integrację z szalką ważącą. Ponadto, przy zamawianiu tego urządzenia można wybrać jedną z 6 wersji kolorystycznych obudowy.

 

Branża fiskalna po 2018 roku

Jakie urządzenia rejestrujące Posnet trafią na rynek technologii sprzedaży w najbliższych latach? Funkcjonalność tych kas będzie w dużej mierze regulowana nowymi przepisami. W 2018 roku wejdą w życie regulacje prawne, które stopniowo unowocześnią urządzenia fiskalne z Polski. W rezultacie, producenci zaczną dostarczać na rynek także modele pracujące w trybie online. Urządzenia tego typu będą stale wysyłały dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), nadzorowanego przez Ministerstwo Finansów, oraz zaoferują wysyłanie e-paragonów fiskalnych. Ponadto, ich obecność w firmie zagwarantuje wdrożenie terminala do kart płatniczych.