Turystyka

Podróż do Danii

Dania stanowi coraz bardziej interesujący zakątek w Europie – władze kraju przekonują się o tym każdego roku, widząc jak zwiększa się liczba turystów odwiedzających ten kraj. Najczęściej odwiedzanym miastem jest oczywiście Kopenhaga, jednak sama Dania oferuje znacznie więcej ciekawych miejsc. Warto zaplanować w tym kraju chociaż weekend, aby poznać jej uroki.

Jak zaplanować podróż do Danii?

Dania jest krajem leżącym w Europie północnej, granicząc między innymi z Niemcami. Dostać się tam można wieloma sposobami – najczęściej korzystamy z połączeń lotniczych, które dolatują przede wszystkim do Kopenhagi.
Znacznie tańszą opcją są busy do Danii – podróż trwa nieco dłużej, jednak klienci firm przewozowych mogą liczyć na wysoki komfort oraz wiele miejsca na ich bagaż.
Oczywiście do Danii wybrać się też można własnym samochodem, jednak koszt może okazać się znacznie wyższy niż kupno biletu autokarowego lub lotniczego.

Jak spakować się na kilkudniową wyprawę do Danii? Warto pamiętać o zmiennej pogodzie, gdyż kraje północne posiadają kapryśną pogodę. Istotne są takie elementy ubioru jak kurtka lub ciepła bluza, długie spodnie i zabudowane buty – bez względu na porę roku. W okresie letnim warto mieć ze sobą również lżejsze ubrania.