Zdrowie i Uroda

Liposukcja podbródka

Drugi podbródek sprawia, że twarz wygląda niekorzystnie. Trudno zamaskować go makijażem czy strojem. Sprawia on, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni nabierają kompleksów związanych z wyglądem swojej twarzy. Nie zawsze również problem znika kiedy uda się schudnąć. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest liposukcja, którą można wykonać również w takim miejscu.

Na czym polega liposukcja podbródka?

Jeżeli jest wykonywana tradycyjną metodą, polega na odessaniu tłuszczu za pomocą specjalnej kaniuli, czyli cienkiej rurki, którą lekarz wkłada pod skórę poprzez małe otwory. Zabieg jest przeprowadzany najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Towarzyszy mu wtedy tylko lekki dyskomfort związany z tym, że pacjent odczuwa ingerencję w swoje ciało, jednakże nie jest to bolesne. W przypadku każdej liposukcji, trzeba nosić po niej przez określony czas odzież po liposukcji, by uciskała ona dane miejsce. Jeżeli chodzi o odsysanie podbródka, trzeba również nosić swoisty rodzaj odzieży po liposukcji, mianowicie opaskę uciskową.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim lekarz przy pierwszej wizycie wytłumaczy, jakich rezultatów można się spodziewać, ale także jakie niedogodności czekają pacjenta w związku z zabiegiem. Jedną z nich jest noszenie na głowie opaski uciskowej. W przypadku zabiegu na innej części ciała, odzież po liposukcji jest pod ubraniem i nie jest widoczna. Opaska będzie wyeksponowana, więc należy się zastanowić, w jaki sposób zostanie rozwiązana sprawa pracy zawodowej. Przez pierwsze dwa tygodnie warto zostać w domu. Później można na kilka godzin zdejmować opaskę.

Czy każdy może poddać się liposukcji podbródka?

Oczywiście bezwzględnym przeciwwskazaniem jest określony, zły stan zdrowia. W przypadku pacjentów cierpiących na niektóre choroby przewlekłe, nowotwory, czy będących w ciąży, wykonanie zabiegu jest czasowo lub ogólnie niemożliwe. Jeżeli pacjent nie jest w stanie nosić odzieży po liposukcji, czyli w tym wypadku widocznej opaski uciskowej na głowie, na przykład ze względu na obowiązki zawodowe, lekarz również odmówi wykonania zabiegu, ponieważ taka odzież po liposukcji jest koniecznym etapem całego procesu dochodzenia do zdrowia i jeżeli się ją zdejmuje w ciągu dnia, nie jest możliwe by końcowy efekt odsysania był zadowalający.

Oczywiście noszenie opaski uciskowej nie jest najprzyjemniejszym doznaniem, ale to konieczne i pacjent powinien liczyć się z tym, że przynajmniej na początku nie można jej zdejmować na czas pracy. Z czasem lekarz może wydać inne dyspozycje. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159