Dom i Wnętrze

Kuchnia total white – czy nadal modna?

Aranżacje w stylu total white, gdzie główną i dominującą rolę odgrywa biel święcą triumfy na całym świecie. Jest i będzie w trendach jeszcze przez wiele lat, ponieważ kolor biały jest uniwersalny i jest dobrym tłem dla wielu aranżacji. Wydaje się, że to styl idealny do kuchni ponieważ daje wrażenie czystości i świeżości, a także powiększa przestrzeń. Jak zaaranżować taką kuchnię?

Kuchnie na zamówienie Warszawa- biel dalej króluje

Oczywiście meble kuchenne w stylizacji total white są białe. Nie mogłoby być inaczej. Biel jednak bieli nie równa. Wystarczy tylko spojrzeć na płyty meblowe, z których robione są fronty. Mają one różne odcienie: biel alaski, nieco rozbielona, poszarzała czy też z kropelką różu lub kremu. Białe kuchnie na zamówienie z Warszawy będą więc wyglądać całkiem inaczej w zależności od gustu konkretnej osoby.

Ponadto można wybrać fronty gładkie, drewno bielone, płytę o strukturze drewna i wiele innych rozwiązań. Jeżeli poprosi się stolarza by pokazał wybór białych kuchni, na pewno podjęcie ostatecznej decyzji może nie być łatwe.

A co ze ścianami i sprzętem?

Oczywiście ściany także będą białe. Dodatkowo lodówka, piekarnik, płyta, zmywarka a nawet czajnik i ekspres do kawy powinny być białe. Wygląda to naprawdę stylowo, elegancko i widać, że mieszkaniec danego domu jest odważny i wie w jaki sposób bawić się trendami. Czy w takim looku nie ma miejsca na inne kolory? Oczywiście, że jest na przykład na subtelny beż czy rozbieloną mocno szarość. Można dodać także akcenty czarne.

Oczywiście z bielą idealnie jak zawsze komponuje się także drewno, więc można je zastosować na przykład na blacie. Świadomie jednak w dodatkach i głównych elementach wybierany jest kolor biały. Nie ma potrzeby się go bać. Trzeba tylko dobrze przemyśleć ten wybór, jeżeli ma się dzieci i zwierzęta. Wtedy trzeba będzie po prostu częściej malować ściany.

Kuchnie na zamówienie Warszawa– z białej płyty czy z drewna?

Wybór ten zapewne będzie w dużej mierze podyktowany względami ekonomicznymi. Jeżeli kuchnie na zamówienie z Warszawy mają być tworzone ekonomicznie to doskonale sprawdzi się płyta meblowa. Wbrew pozorom nie różni się ona aż tak bardzo jeżeli chodzi o praktyczne użytkowanie sprzętu od drewna.

Drewniane meble łatwiej jest na pewno odnowić. Można na przykład zeszlifować wierzchnią warstwę i pokryć białą bejcą. Produkty z drewna mogą być też trwalsze, ale na przykład również wypaczają się od wody, podobnie jak płyta, więc trzeba uważać na takie aspekty jak zachlapanie i kontakt z cieczą przez dłuższy czas.