Dom i Wnętrze

Jakie wady i zalety posiadają domy kanadyjskie?

Jeszcze do niedawna, domy wznosiło się wyłącznie w technologii murowanej – dziś, coraz częściej jest to technologia kanadyjska, która w porównaniu do technologii murowanej posiada wiele zalet.  Dziś, postaramy się wszystkie z nich przedstawić.

 

Technologia kanadyjska – czym się charakteryzuje?

Chcąc wznieść dom w technologii kanadyjskiej warto byłoby wiedzieć, na czym konkretnie ona polega. Domy, które są wznoszone przy jej pomocy stawiane są zazwyczaj na fundamentach płytowych. Ich podstawą jest szkielet składający się z belek rozstawionych od siebie w odległości od 30 do 60 centymetrów. Gdy już zostanie wzniesiony, konieczne jest jego obicie płytami OSB, które wiążą całą konstrukcję, zapewniając jej stabilność.

 

Jakie zalety posiadają domy kanadyjskie? Zapytaliśmy o to mawit.com.pl

Mawit.com.pl jest firmą wyspecjalizowaną we wznoszeniu domów w technologii kanadyjskiej. Zapytaliśmy się jej, jakie są ich zalety. Mawit.com.pl zaznaczyła, że ogromną zaletą jest niższa cena budowy niż w przypadku domów wznoszonych technologią murowaną oraz szybkość (szacuje się, że wzniesienie domu w technologii szkieletowej nie zajmuje więcej jak 3 miesiące).

Niestety, mimo wielu zalet wiele osób nie jest przekonanych do domów o konstrukcji szkieletowej. To dlatego, że krąży o nich wiele krzywdzących stereotypów, przy czym najbardziej krzywdzącym jest niska trwałość takiej konstrukcji, co jest nieprawdą – dziś, dzięki wysokiej jakości preparatom można osiągnąć naprawdę świetne parametry drewna. Czy jest więc jakiekolwiek przeciwwskazanie do tego, aby zdecydować się na budowę domu w technologii kanadyjskiej? Nie, nie ma.