Turystyka

Ekskluzywne zabiegi w hotelu spa.

O niezwykłościach, jakich można doświadczyć w hotelach spa, słyszał chyba każdy z nas. Wielka różnorodność zabiegów o dziwnie brzmiących nazwach, przyprawia o zawrót głowy i onieśmiela. Spróbujmy więc nieco „oswoić” te egzotyczne pojęcia.

Masaże

Zacznijmy od swojsko brzmiących i znanych każdemu zabiegów. Oferta masaży, proponowana przez hotel spa, jest niezwykle szeroka. To nie są po prostu masaże – oto przykładowe rodzaje:
– masaż leczniczy – czyli ten, który świetnie znają wszyscy pacjenci szpitalnych oddziałów fizjoterapeutycznych. To forma masażu, mająca na celu przyniesienie ulgi miejscom zmienionym chorobowo;
– masaż klasyczny – podobnie jak wyżej wymieniony jest masażem leczniczym, lecz spełnia także rolę masażu relaksacyjnego;
– masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi – działa relaksująco, stymuluje siły witalne, rozgrzewa,
– masaż ujędrniająco – wyszczuplający – poprawia ukrwienie skóry, co pozwala usunąć cellulit i ujędrnić ją.

Zabiegi na ciało

Ich rolą jest przede wszystkim zadbanie o piękny wygląd ciała, poprawę kondycji skóry, rozluźnienie mięśni. Zabiegi na ciało, jakie proponują hotele spa to np.:
– cukrowy peeling ciała drobinkami cukru z dodatkiem owoców – ma na celu dostarczenie skórze niezbędnych dla jej zdrowia i pięknego wyglądu witamin oraz oczyszczenie skóry i usunięcie zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu skóra jest gładka;
– okłady z alg – zabiegi takie poprzedzone są peelingiem cukrowym. Następnie na skórę nakładana jest masa z alg, która ma usunąć z niej toksyny, dostarczając w zamian cenne minerały. Efektem tego zabiegu jest gładka, odżywiona skóra;
– większość hoteli posiada autorskie formuły kosmetyków stosowanych na ciało, stosując nie tylko owoce i glony, ale także np. czekoladę lub kwiaty. Przed zaplanowaniem turnusu w konkretnym miejscu, możemy sprawdzić na stronie internetowej jakie formuły stosuje wybrany przez nas hotel spa.

Pielęgnacja twarzy

Wszystkie hotele spa zatrudniają wykwalifikowane kosmetyczki, które zadbają o doskonały wygląd naszej twarzy. Oferta ich usług nie ustępuje w niczym ofercie spotykanej w salonie kosmetycznym. Skorzystamy min. z zabiegów:
– oczyszczających – np. peelingów,
– nawilżających,
– relaksujących,
– odmładzających.

Kąpiele

Rolą kąpieli jest przede wszystkim zapewnienie odpoczynku i relaks. Kąpiele odbywają się w kompletnej ciszy lub przy nastrojowej, kojącej muzyce. Istotą kąpieli są jednak olejki eteryczne dodawane do wody. Ich aromat relaksuje, koi nerwy, zmniejsza napięcie mięśni wywołane przemęczeniem i stresem.
Olejki najczęściej dodawane do kąpieli to lawenda, mandarynka, orchidea, zioła.
Inne składniki, używane do kąpieli to mleko kozie, minerały, flawonoidy i polifenole dla usuwania wolnych rodników. Wybór konkretnych ingrediencji będzie zależał od rodzaju i stanu zdrowia naszej skóry, oraz od tego, jaką rolę dla nas ma spełnić kąpiel.

Hotel spa ma nam zapewnić przede wszystkim zdrowie i świetne samopoczucie. Tylko od nas zależy, czy i z jakich zabiegów skorzystamy w czasie naszego pobytu.

Tags
ortodoncja katowice opakowania ekologiczne