Zdrowie i Uroda

Dzięki tym kosmetykom Twoja cera będzie idealnie matowa i gładka

Kobiety praktycznie cały czas szukają kosmetyków, dzięki którym ich cera będzie idealnie matowa i gładka. Testują nowości oraz sięgają po sprawdzone specyfiki, które sprawdzały się u nich wcześniej. Wszystko to po to, by twarz wyglądała nieskazitelnie przez cały dzień. Co zatem warto wprowadzić do swojej kosmetyczki, by zapomnieć o świecącym się nosie, albo denerwujących przebarwieniach? Poniżej lista topowych produktów.

Gęsty korektor

Gęsty korektor to sprzymierzeniec, który pomoże ukryć wszystkie przebarwienia. Nakłada się go opuszkiem palca, tylko w tych miejscach, w których znajdują się denerwujące ślady po trądziku albo przebarwienia posłoneczne. Lekki korektor to natomiast tajna broń do ukrywania sińców pod oczami. Im lżejszy – tym lepiej. Powinien zawierać delikatne drobinki odbijające światło, dzięki czemu cera będzie jasna i promienna.

Fluid

Fluid każdy dobiera do swojego odcienia skóry. Warto poprosić w drogerii konsultantkę, która oceni, czy skóra ma kolor bardziej różowy, czy bardziej żółty. Fluid z odpowiednim pigmentem to podstawa. Im jest się starszym, tym lepiej zrezygnować z fluidu silnie matującego, bo ma on tendencje do osadzania się w bruzdach i zmarszczkach. Nie wygląda to estetycznie i jeszcze bardziej optycznie postarza. Młode kobiety o idealnej cerze, gładkiej i jędrnej, mogą używać fluidów matujących bezkarnie, bo świetnie w nich wyglądają.

Puder ryżowy

Kolejny kosmetyk to puder, który służy do wykończenia makijażu. Warto kupić transparentny puder ryżowy, który jest prawdziwym hitem u wszystkich makijażystów. Dlaczego? To proste. Jest bardzo delikatny i miękki, a poza tym nie zmienia koloru skóry. Kto ma ochotę na efekt porcelanowej cery, zdecydowanie powinien do wykończenia makijażu używać tego właśnie pudru. Poza tym puder ryżowy jest bardzo wydajny – jedno opakowanie starczy nawet na rok regularnego, codziennego używania. Nie jest drogi, to kolejny punkt. Puder ryżowy to strzał w dziesiątkę.

Bibułki matujące
Ostatnia rzecz to bibułki matujące. Zmieszczą się w każdej, nawet najmniejszej torebce, a zdziałają wiele. Wystarczy przyłożyć je do czoła lub nosa, a natychmiast wchłoną tłuszcz czyli sebum, który wydziela skóra. Twarz będzie odświeżona i znowu matowa.