Ciekawe

Dlaczego warto serwisować sprzęt narciarski?

Odpowiednia dbałość o stan techniczny narciarskiego sprzętu jest niezwykle istotna, nie tylko z punku widzenia bezpieczeństwa narciarza, ale również i komfortu jego jazdy. Dlatego warto, w razie wystąpienia mniej czy bardziej poważniej usterki odwiedzić serwis narciarski Kraków, nawet jeśli nie w celu naprawy, to w celu konsultacji stanu technicznego sprzętu.

Dlaczego serwisowanie sprzętu ma tak duże znaczenie?

Choć często serwisowanie sprzętu narciarskiego niesie ze sobą konieczność poniesienia pewnych kosztów (im poważniejsza usterka tym automatyczne koszty wrastają) to jedna chcąc korzystać z posiadanego przez siebie sprzętu warto regularnie odwiedzać serwis narciarski Kraków? Dlaczego to takie ważne? Chodzi o to, że serwisowanie sprzętu w profesjonalnych warunkach pozwala przede wszystkim na:
-czerpanie pełnej przyjemności wynikającej z korzystania z narciarskiego sprzętu. Noe da się bowiem zaprzeczyć, że dobrze nasmarowany oraz naostrzony sprzęt daje znacznie większa przyjemność z jazdy;
-znacznie dłuższa żywotność sprzętu, który podlega regularnemu i odpowiednio profesjonalnemu serwisowaniu. Sprzęt narciarski z pewnością do najtańszych nie należy, dlatego warto o niego odpowiednio dbać, by służył nam jak najdłużej;
-zapewnienie znacznie większego bezpieczeństwa w czasie jazdy. Czasem na stoku zdarzają się sytuacje, w których niezbędne jest szybkie zatrzymanie się czy ominięcie przeszkody. Wówczas bardzo ważne jest, aby uniknąć przykrego często w skutkach upadku, aby sprzęt narciarski był w pewni sprawy, aby szybko i efektywnie można było przeprowadzić odpowiednie manewry.

Koszty serwisowania narciarskiego sprzętu

Tak naprawdę koszty serwisowania zależne są od wielu czynników. Jeśli chodzi o miasto Kraków, to można mniej więcej przestawić cennik bardzo ogólnie można w sposób następujący:
-montaż narciarskich wiązań z ich dodatkową regulacją to koszt około 20-60 zł,
-montaż i regulacja specjalistycznych wiązań to koszt około 80-120 zł,
-ostrzenie, wyrównanie ślizgu, smarowanie na gorąco to koszt około 40-80 zł, w zależności od tego, czy czynność przeprowadzana jest na sprzęcie snowboardowym czy narciarskim,
-diagnostyka technicznego staniu wiązań snowboardowych/narciarskich to koszt około 10-20 zł,
-montaż specjalnych nosów pełniących ochronną funkcję na deskach snowboardowych to koszt około 35-50 zł,
-insert (cena dotyczy tylko jednej sztuki) to koszt około 10-15 zł. Wiele serwisów podejmuje się także usług, które nie są wymienione w ich cenniku. Wówczas cena za usługę naliczana jest w zależności od czasu jej trwania (średnio jest to 30-40 zł za każdą roboczogodzinę).

Więcej informacji znajdziesz na stronie serwis narciarski kraków