Turystyka

Czarter jachtów na Bałtyku

Niezwykle kusząca jest wizja popłynięcia jachtem przez bezkresne powierzchnie morza. Wystarczy długi urlop, nauka pływania w sytuacjach awaryjnych, profesjonalny sternik i oczywiście jacht. Wielu amatorów takiego spędzania urlopu wybiera własnie Bałtyk, na którym można spędzić naprawdę niezapomniane chwile.

Zakup jachtów

Decyzja zakupu tego wodnego środka transportu jest niezwykle odważna, szczególnie, jeśli chce się spędzić na jachcie jedynie coroczny urlop. Celebryci i gwiazdy wielkiego formatu posiadają jachty, ale są to osoby nie żyjące w rzeczywistości, w której istnieją wszyscy inni.
Są ludzie, który zakupują niewielkie jachty na sezon, spędzają na nich niezapomniane chwile, a później sprzedają. Niestety jest to obarczone tak wielkim ryzykiem, że zwyczajnie nie jest warte nerwów i straconego czasu.

Najem jachtu czy wycieczka?

Skorzystanie z oferty jednej z wielu firm oferujących czarter jachtów na Morzu Bałtyckim jest najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących spędzić na nim urlop. Standardową opcją do wyboru jest wynajęcie również osoby obsługującej środek transportu, żeby nie trzeba było martwić się o rzeczy pragmatyczne.
Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim jest dosyć powszechny dla organizatorów wycieczek. Często firma oferująca morskie wycieczki nie jest nawet właścicielem jachtu, gdyż bardziej opłacalne okazuje się jego wynajmowanie, a nie zakup. Można więc zrezygnować z prywatności na rzecz dużo niższych kosztów i zapewnić sobie wygodę na jachcie wśród innych urlopowiczów korzystając z ofert wycieczkowych.

Koszty czarterowania jachtu

Zwykle standardową ofertą jest wyczarterowania jachtu na tydzień za jednorazową opłatą. Do ceny wynajmu należy doliczyć kaucję zwrotną, opłatę za czyszczenie jachtu po okresie czarterowania oraz opłatę za butlę gazową.
Czarter jachtu na Morzu Bałtyckim zapewnia wynajmującemu odpowiednie wyposażenie. Zwykle jachty posiadają autopilota, system GPS, echosondę, mapy, wiatromierz, czy radio. Na pokładzie znajduje się między innymi kotwica główna z łańcuchem, ochraniaczy i owiewka wiatrowa. Komfort zapewni dostępne na każdym jachcie ogrzewanie. Bezpieczeństwo jest zapewnione między innymi dzięki pasom, flarom do użytku w razie konieczności, gaśnicy czy apteczce dostępnej pod pokładem.

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

implanty Kraków apartamenty w Szczawnicy