Zdrowie i Uroda

Balsam do ciała – w jaki sposób dobrać odpowiedni?

Balsam do ciała, jak szampon, powinien być dobrany pod odpowiedni stan i potrzeby Twojej skóry. Choć istnieją uniwersalne, które również mają wysoką skuteczność to dla lepszego efektu, rekomendowanym jest wybieranie tych pod odpowiednie kategorie. Skóra sucha, atopowa, a może balsamy, które dodatkowo dodają koloryt? Zobacz jak dobrać odpowiedni!

Wybierając balsam do ciała, należy kierować się pewnymi zasadami i wybierać taki, który rzeczywiście nam pomoże. Choć te uniwersalne również są polecane i często dają duże zmiany, to kosmetolodzy sugerują, żeby jednak stosować takie, które są dedykowane pod kondycję skóry. Ale w jaki sposób określić, który balsam do ciała będzie dla Ciebie odpowiedni?

Musisz przede wszystkim przeanalizować stan swojej skóry. Jest ona sucha? Musisz często nawilżać, a może delikatna i alergiczna? Takie – wydawać by się mogło, błahe problemy są dosyć istotne przy dobieraniu odpowiedniego balsamu do ciała. Będą się one bowiem różniły składem, ilością witamin i innych składników. Ponadto, balsam do skóry delikatnej, a do skóry wrażliwej będzie zawierać inne produkty – jeden będzie miał wyciąg z eukaliptusa, gdzie w drugim zastosuje się wyciąg z dzikiej róży.

Kolejną sprawą, może i drugorzędną jest efekt końcowy, jaki chciałybyśmy osiągnąć. Dla jednej kobiety istotna będzie sama skóra. By była miękka, tak jedwabiście, inna będzie chciała, by wyglądała na zdrową i nie miała przebarwień bądź innych problemów, z którymi do tej pory się borykała. A jeszcze inne panie będą pragnęły tego, by balsam do ciała dodatkowo „opalał” – a jest to możliwe. Choć jak wspomnieliśmy, jest to sprawa drugorzędna, coraz częściej pomijane są te pierwsze aspekty i skupiamy się właśnie na tych. Nie jest to błąd, ale lepiej dobrać najpierw pod stan skóry, a następnie pod pożądany efekt. Chociaż też warto zauważyć, że niekiedy stosowanie dowolnego balsamu do skóry jest lepsze od nie stosowania go w ogóle! Dlatego kierujmy się zasadą, by pielęgnować skórę ciała na co dzień. Nawet zwykłym, tradycyjnym i uniwersalnym kosmetykiem. Nie zaszkodzi on w żaden sposób, a może przynieść wiele dobrego. Wyjątkiem są wyłącznie osoby, które zmagają się z chorobami skórnymi i będące pod opieką dermatologów, jednak lekarze już sami zalecają, jakie balsamy i kremy można stosować.

Szukasz odpowiedniego balsamu do ciała? Zobacz produkt Farmony